В кінці 1940-х років член-кореспондент АН СРСР по Відділенню технічних наук Ісаак Брук зацікавився публікаціями про цифрові обчислювальні машини і став активним учасником наукового семінару, на якому обговорювалося питання автоматизації обчислювальної техніки в нашій країні.

У серпні 1948 року спільно зі своїм співробітником молодим інженером Баширом Рамєєвим (відомим конструктором обчислювальної техніки, творцем серії "Урал") він представив проект автоматичної обчислювальної машини. У жовтні того ж року ними були детально представлені опрацьовані пропозиції з організації в Академії наук лабораторії для розробки і будівництва цифрової обчислювальної машини.

4 грудня 1948 Державний комітет Ради міністрів СРСР з впровадження передової техніки в народне господарство зареєстрував за номером 10475 винахід Ісааком Бруком і Баширом Рамєєвим цифрової електронно-обчислювальної машини (ЕОМ). Це був перший офіційно зареєстрований документ, який стосується розвитку обчислювальної техніки в нашій країні, тому 4 грудня 1948 року по праву можна вважати днем народження вітчизняної інформатики.

Цього дня в нашому навчальному закладі були проведені такі заходи:

1. Урочиста лінійка, присвячена Дню інформатики

2. «Подорож до Комп’ютерленду»/Files/images/DSCN0952.jpg

3. Гра «Зрозумій мене»/Files/images/DSCN0950.jpg

4. Ток – шоу «Інфоманія»/Files/images/Изображение 411.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 186

Коментарi